اپریل 24, 2019

خصوصیات جهاد کنونی علیه امریکا

خصوصیات جهاد کنونی علیه امریکا

استاد عبد الرحمن صمیم

لله الحمد جهاد ملت افغانستان بر ضد امریکایی ها و روس ها نقاط مشترک زیاد دارد، مثلا انگیزهء اساسی هر دو جهاد حصول رضای الهی با دفاع از حریم دین واقامهٔ یک حکومت اسلامی در کشور بوده  است. همچنان در هر دو جهاد با وصف مشکلات همه جانبه، تمام ملت اشتراک ورزیدند. با اینهمه نقاط مشترک، جهاد ضد امریکایی ها دارایی بعضی ویژگی های خاص خود می باشد که از آنجمله می توان به نقاط ذیل اشاره کرد:

در جهاد ضد امریکایی همه ملت های کفر وغلامان شان از آغاز این جهاد تا امروز در صف مقابل قرار داشته و در مبارزه علیه ملت مسلمان سهیم اند.  مجاهدین در این دوره، بجز نصرت خداوندی و پیشتیبانی ملت غیور افغان یار و مددگار دیگری ندارند. این در حالیست در جهاد علیه روس ها همه کشورهای اسلامی، کشورهای غربی و عده زیادی از کشورهای جهان سوم از مبارزه ملت افغان حمایت و پشتیبانی کردند. تقریبا تمام کشورهای جهان دست همکاری با مجاهدین و مهاجرین دراز کردند و با تمام توان در این راستا همکاری و مساعدت کردند. به همین دلیل جهاد امروزه خالص تر بوده و عاری از این حمایت ها و پشتیبانی ها می باشد. مجاهدین در این دورهء جهاد به جز اعلای کلمت الله، حصول رضای پروردگار و اقامه یک نظام اسلامی در کشور هدف دیگری ندارند. گفته می توان که دلیل موفقیت و پیروزی مجاهدین در برابر این ابر قدرت ها همین اخلاص شان است. 

خصوصیت دیگر این جهاد، وحدت صف مجاهدین است که با وصف کوشش های مذموم دشمنان و بعضی کشورهای همسایه، لله الحمد مجاهدین توانستند وحدت صف را تأمین نموده و تحت یک رهبری و قیادت مبارزه خودرا پیش ببرند. دشمن از آغاز جنگ تا کنون خیلی تلاش ورزید و به ملیون ها دالر را جهت تفریق و شکست این صف به خرچ رسانید مگر لله الحمد در تنفیذ این شیطنت خود ناکام ماند و نتوانست صف مستحکم و یکتای مجاهدین را تخریب نماید.

ویژگی های جهاد کنونی دست آورد بزرگی برای ملت افغانستان و سبب کامیابی و موفقیت مجاهدین تا کنون بوده است، توصیه و دعای ملت مسلمان نیز برای همه برادران مجاهد همین است که با همه مساعی خود از این خصوصیات جهاد فعلی محافظت کنند و هرگز به دشمن فرصت مداخله در امور مجاهدین و ایجاد تفرقه در صف مجاهدین را ندهند. 

Related posts

Leave a Reply

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *